Меню

Всесвітня література українською мовою

Тематичне меню

Допомога проекту

Корисні посилання:

Не обов'язково література

Дещо корисне


Вітаємо на теренах бібліотеки

Бібліотеки вперше з'явилися на древньому Сході. Звичайно першою бібліотекою називають збори глиняних табличок, приблизно 2500 рік до н.е., знайдене в храмі вавилонського міста Ниппур. В одній із гробниць біля єгипетських Фив був виявлений ящик з папірусами часу ІІ перехідного періоду (XVІІІ - XVІІ вв. до н.е. ). В епоху Нового царства Рамзесом ІІ було зібрано близько 20 000 папірусів. Найвідоміша древневосточная бібліотека - збори клинописних табличок з палацу ассірійського царя VІІ століття до н.е.. Ашшурбанипала в Ниневии. Основна частина табличок містить юридичну інформацію. У древній Греції перша публічна бібліотека була заснована в Гераклее тираном Клеархом (ІV століття до н.е. ).

Библиотека - установа, що збирає й зберігає добутки печатки й писемності для суспільного користування, а також здійснює довідково-бібліографічну роботу. У цей час усе більше поширюються й входять до фонду бібліотеки мікрофільми, аудіо- і відеокасети, діапозитиви, оптичні носії (CD-ROM).

Тож, запрошуємо до перегляду сторінок Вашої електронної бібліотеки!

Розділи бібліотеки по тематиках

Решта лінків

Республіка ШКИД

УЛИГАНШТАДТ      Лінгвістична довідка. - Про готель на Дуврском шосе. - Улигания. - Географічне положення. - Політичний лад. - Диктатор Геніальний. - Наркомбуз. - Мирне життя імперії. - Війна. - Мобілізація. - Хвилювання в колоніях. - Летучий загін. - Революція. - Амністія. - СРСР у Шкиде.

      Слово "хуліган" - походження англійського. У старій Англії, як говорить легенда, на початку дев'ятнадцятого століття проживало сімейство Хулигэн. Володіли ці Хулигэны постоялим двором на Дуврском шосе. На постоялому дворі зупинялися лорди, графи, купці з континенту й просто заїжджі, люди. Легенда розповідає страшну річ: жодна людина, що притулилася під покрівлею готелю Хулигэн, не вийшов звідти. Сімейство Хулигэн заманювало гостей, грабувало й убивало їх.
      И коли розкрилася страшна таємниця постоялого двору, коли королівський суд, пропрівши в горностаевых мантіях вісім доби підряд, виніс родині вбивць смертний вирок, - ім'я Хулигэн стало загальним. Хулигэнами стали називати вбивць, злодіїв і паліїв.
      Потрапивши в Росію, слово "хулигэн" видозмінилося в "хулігана".
      А в Шкиде руда німкеня Эланлюм, озлившись на бешкетував-старшокласників, кричала, по німецькій звичці проковтуючи букву "х":
      - Улиганы!
      И стало в Шкиде прізвисько "улиган" таким же місцевим і таким же почесним, як і "бузовик".
      Плем'я улиган росло й ширилося й зрештою перетворилося в держава Улиганию.

      * * *

      Столиця Улигании - Улиганштадт, сиречь четверте відділення. Улиганштадт - місто великий, у порівнянні з іншими. Вулиці - проходи між парт - широкі, і назви в них голосні: Бузовская, Волынянская, Улиганская. Головна ж вулиця - Клептоманьевский проспект. На Клептоманьевском проспекті розміщені вдома - парти - всіх міських і державних діячів. Там перебуває особняк диктатора й міського голови Улиганштадта - Купи Купича Геніального. Міський голова живе разом із секретарем і ад'ютантом своїм, віконтом де Буржелоном, у просторіччі Джапаридзе. Міністерства, штаб - всі міститься на Клептоманьевском проспекті.
      Інші вулиці менш шикарні. На них розмістилися рядові громадяни. В Японському кварталі живе японський консул Ео-Нин та інші японські громадяни в особі новачка Нагасакі.
      Підстава Улиганштадта ставиться до часів не настільки віддаленим. В Шкиде була буза. Бешкетували всі, бешкетували з жаром, покарання сипалися на голів шкидцев, а вони бешкетував ч. Четверте відділення не вибиралося з п'ятого розряду. Японець один раз сказав:
      - Бешкетувати безцільно не годиться. Давайте організуємося й заснуємо республіку.
      Думка прийшлася до смаку.
      Відразу ж було організовано нове правительство.
      Диктатором призначався могутній Купець-Офенбах. Повноваження його обмежувалися Радою Народних Комісарів. Наркоми були наступні: наркомвоенмор - Янкель, наркомпочтель - Пильовиків і наркомбуз - Японець. Диктатор призначив начальником державної міліції й головкомом колоніальних військ Пантелєєва. Улигания оголосила молодші класи колоніями й назвала їх: третій клас - Кипчакией, другий - Волынией і перший - Бужландией.
      У перший же день підстави Улигании диктатор, він же міський голова столиці, скликав пленум Раднаркому. "У його розкішному особняку, - як повідомляла місцева газета"Вісті Улигании", - зібралися всі сиятельные особи міста. Купа Купич урочисто оголосив про відкриття міста й запропонував наркомам довести до відома громадян, що дотримання порядку й муніципальних правил лягає на відповідальність домовласників".
      У той же день будинку прикрасилися дощечками з номерами й назвами вулиць. Громадське життя відразу ж закипіло в молодій державі.
      На другий день наркомбуз Японець, він же Буза Бузич Безобразников, подав у Раднарком проект конституції:
[далі]
Початок
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48]

Так кажуть...

Кожна пристрасть підштовхує до помилок,та до найбезглуздіших підштовхує кохання.
Хто думає, що може погасити свої бажання, задовольнивши їх, той схожий безумця, який намагається погасити пожежу соломою.(Іранський вислів)

Література, книжки, журнали

Реклама

Спонсорство

Довідка