Меню

Всесвітня література українською мовою

Тематичне меню

Допомога проекту

Корисні посилання:

Не обов'язково література

Дещо корисне


Вітаємо на теренах бібліотеки

Бібліотеки вперше з'явилися на древньому Сході. Звичайно першою бібліотекою називають збори глиняних табличок, приблизно 2500 рік до н.е., знайдене в храмі вавилонського міста Ниппур. В одній із гробниць біля єгипетських Фив був виявлений ящик з папірусами часу ІІ перехідного періоду (XVІІІ - XVІІ вв. до н.е. ). В епоху Нового царства Рамзесом ІІ було зібрано близько 20 000 папірусів. Найвідоміша древневосточная бібліотека - збори клинописних табличок з палацу ассірійського царя VІІ століття до н.е.. Ашшурбанипала в Ниневии. Основна частина табличок містить юридичну інформацію. У древній Греції перша публічна бібліотека була заснована в Гераклее тираном Клеархом (ІV століття до н.е. ).

Библиотека - установа, що збирає й зберігає добутки печатки й писемності для суспільного користування, а також здійснює довідково-бібліографічну роботу. У цей час усе більше поширюються й входять до фонду бібліотеки мікрофільми, аудіо- і відеокасети, діапозитиви, оптичні носії (CD-ROM).

Тож, запрошуємо до перегляду сторінок Вашої електронної бібліотеки!

Розділи бібліотеки по тематиках

Решта лінків

Республіка ШКИД

УЛИГАНШТАДТ      Лінгвістична довідка. - Про готель на Дуврском шосе. - Улигания. - Географічне положення. - Політичний лад. - Диктатор Геніальний. - Наркомбуз. - Мирне життя імперії. - Війна. - Мобілізація. - Хвилювання в колоніях. - Летучий загін. - Революція. - Амністія. - СРСР у Шкиде.

      Слово "хуліган" - походження англійського. У старій Англії, як говорить легенда, на початку дев'ятнадцятого століття проживало сімейство Хулигэн. Володіли ці Хулигэны постоялим двором на Дуврском шосе. На постоялому дворі зупинялися лорди, графи, купці з континенту й просто заїжджі, люди. Легенда розповідає страшну річ: жодна людина, що притулилася під покрівлею готелю Хулигэн, не вийшов звідти. Сімейство Хулигэн заманювало гостей, грабувало й убивало їх.
      И коли розкрилася страшна таємниця постоялого двору, коли королівський суд, пропрівши в горностаевых мантіях вісім доби підряд, виніс родині вбивць смертний вирок, - ім'я Хулигэн стало загальним. Хулигэнами стали називати вбивць, злодіїв і паліїв.
      Потрапивши в Росію, слово "хулигэн" видозмінилося в "хулігана".
      А в Шкиде руда німкеня Эланлюм, озлившись на бешкетував-старшокласників, кричала, по німецькій звичці проковтуючи букву "х":
      - Улиганы!
      И стало в Шкиде прізвисько "улиган" таким же місцевим і таким же почесним, як і "бузовик".
      Плем'я улиган росло й ширилося й зрештою перетворилося в держава Улиганию.

      * * *

      Столиця Улигании - Улиганштадт, сиречь четверте відділення. Улиганштадт - місто великий, у порівнянні з іншими. Вулиці - проходи між парт - широкі, і назви в них голосні: Бузовская, Волынянская, Улиганская. Головна ж вулиця - Клептоманьевский проспект. На Клептоманьевском проспекті розміщені вдома - парти - всіх міських і державних діячів. Там перебуває особняк диктатора й міського голови Улиганштадта - Купи Купича Геніального. Міський голова живе разом із секретарем і ад'ютантом своїм, віконтом де Буржелоном, у просторіччі Джапаридзе. Міністерства, штаб - всі міститься на Клептоманьевском проспекті.
      Інші вулиці менш шикарні. На них розмістилися рядові громадяни. В Японському кварталі живе японський консул Ео-Нин та інші японські громадяни в особі новачка Нагасакі.
      Підстава Улиганштадта ставиться до часів не настільки віддаленим. В Шкиде була буза. Бешкетували всі, бешкетували з жаром, покарання сипалися на голів шкидцев, а вони бешкетував ч. Четверте відділення не вибиралося з п'ятого розряду. Японець один раз сказав:
      - Бешкетувати безцільно не годиться. Давайте організуємося й заснуємо республіку.
      Думка прийшлася до смаку.
      Відразу ж було організовано нове правительство.
      Диктатором призначався могутній Купець-Офенбах. Повноваження його обмежувалися Радою Народних Комісарів. Наркоми були наступні: наркомвоенмор - Янкель, наркомпочтель - Пильовиків і наркомбуз - Японець. Диктатор призначив начальником державної міліції й головкомом колоніальних військ Пантелєєва. Улигания оголосила молодші класи колоніями й назвала їх: третій клас - Кипчакией, другий - Волынией і перший - Бужландией.
      У перший же день підстави Улигании диктатор, він же міський голова столиці, скликав пленум Раднаркому. "У його розкішному особняку, - як повідомляла місцева газета"Вісті Улигании", - зібралися всі сиятельные особи міста. Купа Купич урочисто оголосив про відкриття міста й запропонував наркомам довести до відома громадян, що дотримання порядку й муніципальних правил лягає на відповідальність домовласників".
      У той же день будинку прикрасилися дощечками з номерами й назвами вулиць. Громадське життя відразу ж закипіло в молодій державі.
      На другий день наркомбуз Японець, він же Буза Бузич Безобразников, подав у Раднарком проект конституції:
[далі]
Початок
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48]

Так кажуть...

Ніяка мета не виправдує засоби.
Петро Савицький

Література, книжки, журнали

Реклама

Спонсорство

Довідка