Меню

Всесвітня література українською мовою

Тематичне меню

Допомога проекту

Корисні посилання:
отремонтируют коробку автомат здесь

Не обов'язково література

Дещо корисне


Вітаємо на теренах бібліотеки

Бібліотеки вперше з'явилися на древньому Сході. Звичайно першою бібліотекою називають збори глиняних табличок, приблизно 2500 рік до н.е., знайдене в храмі вавилонського міста Ниппур. В одній із гробниць біля єгипетських Фив був виявлений ящик з папірусами часу ІІ перехідного періоду (XVІІІ - XVІІ вв. до н.е. ). В епоху Нового царства Рамзесом ІІ було зібрано близько 20 000 папірусів. Найвідоміша древневосточная бібліотека - збори клинописних табличок з палацу ассірійського царя VІІ століття до н.е.. Ашшурбанипала в Ниневии. Основна частина табличок містить юридичну інформацію. У древній Греції перша публічна бібліотека була заснована в Гераклее тираном Клеархом (ІV століття до н.е. ).

Библиотека - установа, що збирає й зберігає добутки печатки й писемності для суспільного користування, а також здійснює довідково-бібліографічну роботу. У цей час усе більше поширюються й входять до фонду бібліотеки мікрофільми, аудіо- і відеокасети, діапозитиви, оптичні носії (CD-ROM).

Тож, запрошуємо до перегляду сторінок Вашої електронної бібліотеки!

Розділи бібліотеки по тематиках

Решта лінків

Республіка ШКИД

КОНСТИТУЦІЯ


      ВСЕСИЛЬНОЇ БУЗОВОЙ ІМПЕРІЇ УЛИГАНИИ

      Склад імперії

      1. До складу Імперії входять чотири держави: Улигания, Волыния, Кипчакия й Бужландия
      2. Держава Улигания є центральним, пануючим, поєднуючи периферію й даючи їй закони й керування,
      3. Керування Імперією вручається диктаторові, наділеному королівськими правами, - його сіятельствові Купе Купичу Геніальному. Допомога в керуванні диктаторові проводиться Радою комісарів і всіх громадян, призначеними в допомога диктаторові їм самим. Керування колоніями вручається віце-губернаторам, призначеним центральною владою Імперії - диктатором і Раднаркомом.
      4. Військовими силами Імперії (державною міліцією, військовими частинами і колоніальними арміями) відає нарком по військових і морських справах, командування ж ними вручається Главштабу в особі головкому й начмила.
      5. Релігія в Імперії не переслідується. Правительство (Раднарком) повинне бути клерикальним Культ поклоніння Улигании - Буза. Уводиться Народний комис- сариат Бузи, комісаром якого призначається потомствений почесний бузовик Буза Бузич Безобразников.
      6. Столиця Улигании - Улиганштадт. У ній зосереджуються всі органи управління Імперії й центральна військова влада.
      7. Національні права громадян Імперії розділяються так: улигане, корінні жителі Імперії, мають всі права, тубільці колоніальних країн їм підлеглі.
      8. Громадянином Улиганштадта може бути всякий, що пробув у ньому не менш 48 годин.
      9. Всі громадяни Імперії, улигане й жителі колоній зобов'язані боротися з ворогами Імперії - халдеями. Оказывающий сприяння халдеям оголошується зрадником і переслідується органами міліції для переказу суду диктатора Імперії.
      10. Також карають законом всі виступи й починання, спрямовані до скиненню або підриву існуючі в Імперії ладу.

      Конституція була прийнята Раднаркомом і затверджена диктатором. Находившаяся у веденні наркомвоенмора й у той же час книговидавця Янкеля газета"Вісті Улигании" помістила конституцію на першій смузі. У цьому ж номері "Звістці" був поміщений національний гімн Улигании, затверджений владою. Його співали на мотив "Гаудеамуса":

      Улиганштадт, Улиган,
      Смерть несеш ти для галявин.
      Розійдіться ви, халдеї,
      Дайте шлях нам скоріше,
      Улигания йде.
      Ми - імперії сини,
      Діти Купи-Сатани,
      Править нами мудро він,
      Він - другий Наполеон,
      Він - глава Улиганштадта.
      Ми візьмемо ворогів за хвіст,
      Стане правити Школимдост.
      {Школа ім'я Достоєвського.}
      Завоюємо всі колоньи
      И халдеїв Вавилоньи
      Усіх стиснемо ми у свого кулака.

      Міський голова скликав загальні збори громадян міста Улиганштадта й там сказав мову, просту, але зворушливу:
      - Хлопці, тобто громадяни. От я, диктатор і міська голова, говорю вам... Ми, четверте відділення, тобто, винуватий, Улигания... ми повинні всі сили свої покласти на те, щоб зробити свій кл... місто неприступним для халдеїв і інших ворогів. І в той же час зробити його упорядженим. Прикладемо свої сили на цей благоустрій. Ми, влади, будемо вам гаряче вдячні... Їй-богу!..
      Ця мова була цілком наведена в "Звістках", тільки останнє вираження "їй-богу" було замінено "ледве-бузі".
      Мова набула свою дію: заклик до благоустрою міста знайшла живий відгук у серцях як рядових громадян, так і державних чиновників. Всім ділянкам землі, будовам і навколишнім місцевостям були привласнено назви...
      Выложенная білим кахлем грубка була оголошена Храмом Бузи. Дві класні двері були перейменовані в арки - одна в Арку Викниксора I, інша в Арку Эланлюм. Міський сад - плювальниця - був названий Алникпопией. Це показує, що при всій ненависті улиган до халдеїв вони зберегли повагу до видатним особам цієї ворожої держави.
      У порожній книжковій шафі зосередилися міська лікарня, аптека ж військовий госпіталь. Завідувати цими установами узявся Горобець, тому лікарня й аптека були названі його ім'ям. Інша шафа, що пустує, із залізної сіткою замість стекол зробився державною в'язницею. З інших установ слід зазначити співочу капелу ім'я Кобчика-Финкельштейна й Народний університет Бузи.
      До крана водопроводу, невідомо для яких цілей проведеного в клас, начальник міліції Пантелєєв прилаштував плакатик з написом:
[далі]
Початок
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48]

Так кажуть...

Звичка брати в борг дуже погано впливає на пам'ять.
Остiн Маллi

Література, книжки, журнали

Реклама

Спонсорство

Довідка