Меню

Всесвітня література українською мовою

Тематичне меню

Допомога проекту

Корисні посилання:

Не обов'язково література

Дещо корисне


Вітаємо на теренах бібліотеки

Бібліотеки вперше з'явилися на древньому Сході. Звичайно першою бібліотекою називають збори глиняних табличок, приблизно 2500 рік до н.е., знайдене в храмі вавилонського міста Ниппур. В одній із гробниць біля єгипетських Фив був виявлений ящик з папірусами часу ІІ перехідного періоду (XVІІІ - XVІІ вв. до н.е. ). В епоху Нового царства Рамзесом ІІ було зібрано близько 20 000 папірусів. Найвідоміша древневосточная бібліотека - збори клинописних табличок з палацу ассірійського царя VІІ століття до н.е.. Ашшурбанипала в Ниневии. Основна частина табличок містить юридичну інформацію. У древній Греції перша публічна бібліотека була заснована в Гераклее тираном Клеархом (ІV століття до н.е. ).

Библиотека - установа, що збирає й зберігає добутки печатки й писемності для суспільного користування, а також здійснює довідково-бібліографічну роботу. У цей час усе більше поширюються й входять до фонду бібліотеки мікрофільми, аудіо- і відеокасети, діапозитиви, оптичні носії (CD-ROM).

Тож, запрошуємо до перегляду сторінок Вашої електронної бібліотеки!

Розділи бібліотеки по тематиках

Решта лінків

Республіка ШКИД

КОНСТИТУЦІЯ


      ВСЕСИЛЬНОЇ БУЗОВОЙ ІМПЕРІЇ УЛИГАНИИ

      Склад імперії

      1. До складу Імперії входять чотири держави: Улигания, Волыния, Кипчакия й Бужландия
      2. Держава Улигания є центральним, пануючим, поєднуючи периферію й даючи їй закони й керування,
      3. Керування Імперією вручається диктаторові, наділеному королівськими правами, - його сіятельствові Купе Купичу Геніальному. Допомога в керуванні диктаторові проводиться Радою комісарів і всіх громадян, призначеними в допомога диктаторові їм самим. Керування колоніями вручається віце-губернаторам, призначеним центральною владою Імперії - диктатором і Раднаркомом.
      4. Військовими силами Імперії (державною міліцією, військовими частинами і колоніальними арміями) відає нарком по військових і морських справах, командування ж ними вручається Главштабу в особі головкому й начмила.
      5. Релігія в Імперії не переслідується. Правительство (Раднарком) повинне бути клерикальним Культ поклоніння Улигании - Буза. Уводиться Народний комис- сариат Бузи, комісаром якого призначається потомствений почесний бузовик Буза Бузич Безобразников.
      6. Столиця Улигании - Улиганштадт. У ній зосереджуються всі органи управління Імперії й центральна військова влада.
      7. Національні права громадян Імперії розділяються так: улигане, корінні жителі Імперії, мають всі права, тубільці колоніальних країн їм підлеглі.
      8. Громадянином Улиганштадта може бути всякий, що пробув у ньому не менш 48 годин.
      9. Всі громадяни Імперії, улигане й жителі колоній зобов'язані боротися з ворогами Імперії - халдеями. Оказывающий сприяння халдеям оголошується зрадником і переслідується органами міліції для переказу суду диктатора Імперії.
      10. Також карають законом всі виступи й починання, спрямовані до скиненню або підриву існуючі в Імперії ладу.

      Конституція була прийнята Раднаркомом і затверджена диктатором. Находившаяся у веденні наркомвоенмора й у той же час книговидавця Янкеля газета"Вісті Улигании" помістила конституцію на першій смузі. У цьому ж номері "Звістці" був поміщений національний гімн Улигании, затверджений владою. Його співали на мотив "Гаудеамуса":

      Улиганштадт, Улиган,
      Смерть несеш ти для галявин.
      Розійдіться ви, халдеї,
      Дайте шлях нам скоріше,
      Улигания йде.
      Ми - імперії сини,
      Діти Купи-Сатани,
      Править нами мудро він,
      Він - другий Наполеон,
      Він - глава Улиганштадта.
      Ми візьмемо ворогів за хвіст,
      Стане правити Школимдост.
      {Школа ім'я Достоєвського.}
      Завоюємо всі колоньи
      И халдеїв Вавилоньи
      Усіх стиснемо ми у свого кулака.

      Міський голова скликав загальні збори громадян міста Улиганштадта й там сказав мову, просту, але зворушливу:
      - Хлопці, тобто громадяни. От я, диктатор і міська голова, говорю вам... Ми, четверте відділення, тобто, винуватий, Улигания... ми повинні всі сили свої покласти на те, щоб зробити свій кл... місто неприступним для халдеїв і інших ворогів. І в той же час зробити його упорядженим. Прикладемо свої сили на цей благоустрій. Ми, влади, будемо вам гаряче вдячні... Їй-богу!..
      Ця мова була цілком наведена в "Звістках", тільки останнє вираження "їй-богу" було замінено "ледве-бузі".
      Мова набула свою дію: заклик до благоустрою міста знайшла живий відгук у серцях як рядових громадян, так і державних чиновників. Всім ділянкам землі, будовам і навколишнім місцевостям були привласнено назви...
      Выложенная білим кахлем грубка була оголошена Храмом Бузи. Дві класні двері були перейменовані в арки - одна в Арку Викниксора I, інша в Арку Эланлюм. Міський сад - плювальниця - був названий Алникпопией. Це показує, що при всій ненависті улиган до халдеїв вони зберегли повагу до видатним особам цієї ворожої держави.
      У порожній книжковій шафі зосередилися міська лікарня, аптека ж військовий госпіталь. Завідувати цими установами узявся Горобець, тому лікарня й аптека були названі його ім'ям. Інша шафа, що пустує, із залізної сіткою замість стекол зробився державною в'язницею. З інших установ слід зазначити співочу капелу ім'я Кобчика-Финкельштейна й Народний університет Бузи.
      До крана водопроводу, невідомо для яких цілей проведеного в клас, начальник міліції Пантелєєв прилаштував плакатик з написом:
[далі]
Початок
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48]

Так кажуть...

Поки живемо майбутнім, воно в нас є.
Аркадій Давидович

Література, книжки, журнали

Реклама

Спонсорство

Довідка