Меню

Всесвітня література українською мовою

Тематичне меню

Допомога проекту

Корисні посилання:

Не обов'язково література

Дещо корисне


Вітаємо на теренах бібліотеки

Бібліотеки вперше з'явилися на древньому Сході. Звичайно першою бібліотекою називають збори глиняних табличок, приблизно 2500 рік до н.е., знайдене в храмі вавилонського міста Ниппур. В одній із гробниць біля єгипетських Фив був виявлений ящик з папірусами часу ІІ перехідного періоду (XVІІІ - XVІІ вв. до н.е. ). В епоху Нового царства Рамзесом ІІ було зібрано близько 20 000 папірусів. Найвідоміша древневосточная бібліотека - збори клинописних табличок з палацу ассірійського царя VІІ століття до н.е.. Ашшурбанипала в Ниневии. Основна частина табличок містить юридичну інформацію. У древній Греції перша публічна бібліотека була заснована в Гераклее тираном Клеархом (ІV століття до н.е. ).

Библиотека - установа, що збирає й зберігає добутки печатки й писемності для суспільного користування, а також здійснює довідково-бібліографічну роботу. У цей час усе більше поширюються й входять до фонду бібліотеки мікрофільми, аудіо- і відеокасети, діапозитиви, оптичні носії (CD-ROM).

Тож, запрошуємо до перегляду сторінок Вашої електронної бібліотеки!

Розділи бібліотеки по тематиках

Решта лінків

Республіка ШКИД

КІНЕЦЬ      Демонстрація "фільми" тяглася не більше трьох хвилин, але шкидцы були в захваті. Виразивши свої почуття оплесками, вони вже збиралися розходитися, коли "екран" знову спалахнув, сповіщаючи, що "зараз піде видова з життя школи Достоєвського". "Видова" виявилася вдало зарисованими Янкелем сценками шкільного життя в різних її моментах - в класі, у їдальні, у спальні, за пилянням дров - і окремими типами халдеїв і шкидцев.
      Хлопці розходилися, дуже задоволені сеансом.
      - От це я розумію, - говорив Купець, - це тобі не Юнком!
      Через два дні Шкидкино поставило новий фільм - "Пупкин попадає в лавру", - у якому дотепно показувалися пригоди Пупкина серед злочинного миру Петрограда.
      Програма мінялася кожні два дні... Один раз, коли режисер і сценарист перебували в "кінотеатрі" за переглядом тільки що виготовленого фільму "Антон Пупкин у преріях", Янкель сказав:
      - Знаєш що, а ми б могли витягати користь зі свого кіно!
      - Як тобто користь? - зачудувався Пантелєєв.
      - Так так... не вічно ж нам зі Шкидкино валандатися? Ідеал-Те наш Госкино...
      - Ну так що ж?
      - Давай улаштуємо платне кіно.
      Пантелєєв задумався.
      - Хреновина. Заскиглять ще.
      - Ні псула. Дві копійки золотом призначимо, - це недорого.
      "Пупкин у преріях" ішов уже в умовах комерційного розрахунку. Платність помітно відбилася на відвідуваності. У перший раз прийшло лише десять чоловік, у другий і той менше - усього шість або сім.
      - Так, дійсно хреновина, - погодився Янкель. - Треба, знаєш, щось придумувати.
      И сламшики придумали.
      Звичайно перед демонстрацій нового фільму давалися анонси в афішах і плакатах, що розвішувалися в класах, а цього разу маленькі афішки лунали по руках:
[далі]
Початок
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48]

Так кажуть...

А чи треба тобі знати те, що не знаєш, якщо не знаєш, що тобі треба?..
Стас Янковський

Література, книжки, журнали

Реклама

Спонсорство

Довідка